top of page
NTS00948.jpg

Tarbijakatsed

Liitu tarbijate paneeliga

Kui oled huvitatud sellest, et tulevikus saada eelisjärjekorras teateid meie põnevate tarbijauuringute kohta, saad registreeruda meie tarbijapaneeli meililisti. Selleks täida palun ära allpool toodud ankeet. Teavitame Sind e-maili teel, kui otsime osalejaid mõnda tarbijakatsesse või toitumisuuringusse. 

Tarbijauuringus osalemine annab põneva kogemuse, kuid samuti annab võimaluse olla kaasatud nii uute toodete väljatöötamisesse kui toodete tervisemõju uurimisse. Täpsemad osalemise juhised saadetakse kõikidele osalejatele iga uuringu toimumisel eraldi. 

Tarbijapaneel

Eesmärgid

TFTAK-i tarbijapaneelis on kaks põhisuunda:  

 1. Toodete testimine 
  MIS? Osalejal on võimalus proovida meie laboris arendatud uusi innovaatilisi tooteid ning anda seeläbi panus meie arendustöödesse. Samuti anname võimaluse toidutootjatel nende endi tooteid tarbijatega testida. Sellistest uuringutest saadud tagasiside on väga oluline, et muuta arendatavaid tooteid veelgi paremaks. 
   
  KUIDAS? Tavaliselt kutsume tarbijad enda juurde degusteerimistele, kuid aeg-ajalt teeme ka koduseid tarbijakatseid, kus anname testitavad tooted tarbijale kodus proovimiseks kaasa. Hinnatakse toote sensoorseid omadusi – välimus, lõhn, maitse, tekstuur; kuid mõnikord küsime täiendavalt ka infot inimeste toitumisharjumuste ja -eelistuste kohta. 
   

 2. Toitumis- ja terviseuuringud 
  MIS? Nendes uuringutes kogume Sinu abil andmeid erinevate toidutoodete tervisemõjude kohta ning Sina saad enda kohta täiendavat tervisealast informatsiooni. Samuti on uuringute abil võimalus toidutootjatel leida kinnitust oma toodete positiivsete tervisemõjude kohta. 
   
  KUIDAS? Tavaliselt on tegemist pikemaajaliste, mitu kuud kestvate uuringutega, millest osavõtjad jälgivad kindlaksmääratud juhiseid ja ettenähtud ajakava. Tervisemõjude uurimiseks kasutame peamiselt mikrobioomi- ja vereproove, erinevaid küsimustikke ja toidupäevikuid. 

NTS01536.jpg
TFTAK Sensorics VI
NTS01484.jpg

Varasemad uuringud

Oleme teinud tarbijauuringuid piima- ja lihaalternatiividele, rikastatud toodetele/tervisetoodetele, valmistoitudele, karastusjookidele jpm. Siin on paar näidet meie põnevatest katsetest, kus tarbijad said kaasa lüüa:  

​ 

 • Taimsete burgeri alternatiivide maitsmine, mis toimus meie spetsiaalses sensoorika ruumis. Osalejad pidid võrdlema meie teadlaste loodud taimse burgeri omadusi turul olemasolevate toodetega.  
    

 • Valmistoitude katse, kus hindamist viidi läbi koduses keskkonnas. Eesmärk oli selgitada välja, millised on kõige maitsvamad tooted ning millised retseptid vajaksid veel täiendust. Samuti saime teada, millised tooted olid kõige mugavamalt tarbitavad ning kõhtutäitvamad.  
    

 • Uuring kiudainetega rikastatud jogurtite tervisemõjude kohta, kus pimekatse raames tarbis üks grupp rikastatud tooted ning teine grupp rikastamata tooted. Osalejad andsid katse alguses ja lõpus vere- ja mikrobioomi proove, et näha kas ja kuidas mõjutas kiudainete tarbimine verenäitajaid ja kõhubakterite kooslust.  

NTS01597.jpg
NTS01247.jpg
NTS00833.jpg

Liitu tarbijapaneeliga

Kui soovid saada tulevikus kutseid erinevatele tarbijauuringutele, siis palun vasta allolevale küsimustikule. Küsime infot teie kohta selleks, et oskaksime tulevikus sobilike kandidaatite poole pöörduda.

NTS01145.jpg
Tarbijapaneel ja tarbijauuringud on koostööle avatud!

"Kui oled huvitatud sellest, et tulevikus saada eelisjärjekorras teateid meie põnevate tarbijauuringute kohta, saad registreeruda tarbijapaneeli meililisti. Ja kui oled toidutootja ning soovid ekspertpanust tarbijakatsete läbiviimiseks ja turu-uuringuteks, võta meiega julgelt ühendust!"

Helen Vaikma, MSc

Sensoorika

bottom of page